Ostatnio na forum:

"[Wykonam]Pozycjonowanie"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ranking drużynowy / TOP100PrzewodnikKonkurs!

Benchmarki

Cała platforma CPU GPU HDD / SSD Pamięci

Overclocking

Intel AMD CPU-Z Top Frequency
Top CPU OC-Factor Top GPU OC-Factor Top MEM OC-Factor
Top FSB Top QPI BCLK Top HTT
Top Performance Boost
Downclocking

Achievementy

Lista challengów

v.2.27 beta. Procent ukończenia aplikacji: 95%. 2089 komputerów i 28597 wyników w bazie.

UWAGA! Prosimy o weryfikację wpisów wPrime 1.55 i ew. przeniesienie wyników uzyskanych na nowszej wersji do kategorii wPrime 2.0. Dziękujemy.

Rankingi i overclocking na BenchIT.pl

Przewodnik

Wstęp

 1. Przede wszystkim chcelibyśmy serdecznie powitać Cię na BenchIT i życzyć miłej zabawy podczas korzystania z naszych rankingów :). Dział ten powstał z myślą zarówno o miłośnikach podkręcania sprzętu komputerowego, ale także tych, którzy publikując testy swoich podzespołów chcieliby przyczynić się do budowania największej bazy wydajności sprzętu komputerowego w Polsce. Chcemy uczynić z naszego małego portalu vademecum wiedzy i ułatwić użytkownikom podejmowanie wyboru w kwesti nabywania nowych podzespołów. Jeżeli serwis okazał Ci się pomocny, dołącz do nas i również pomóż innym :)
  BenchIT.pl - od użytkowników, dla użytkowników :)

Dodawanie nowej platformy testowej

 1. Jeżeli jesteś już zarejestrowany w serwisie, zaloguj się do swojego konta i przejdź na stronę główną rankingów.
 2. Przejdź do panelu zarządzania. Aby dodać nową platformę, wybierz odpowiednią zakładkę:
 3. Wybierz profil platformy, zgodnie z przeznaczeniem. Profile powstały w celu uproszczenia procesu dodawania nowej konfiguracji.
 4. Wypełnij teraz żądane pola. Przy podawaniu podzespołów korzystaj ze wskazówek symbolizowanych przez niebieskie znaki zapytania. System postara się automatycznie doradzić wybór. Do nawigacji po wynikach możesz używać zarówno strzałek, jak i myszy. Pamiętaj jednak, że prawidłowo wybrany sprzęt powinien podświetlić się na niebiesko!
 5. Nasza baza podzespołów zawiera ponad 13 tysięcy pozycji, jednak oczywistym jest, że nie wszystkie dostępne na rynku podzespoły zostały w niej zawarte. Jeżeli "podpowiadacz" zwróci pusty wynik, spróbuj przeszukać bazę jeszcze raz, stosując inną kombinację wyrazów. Jeżeli jednak nie możesz odszukać swojego sprzętu, wpisz jego nazwę i kliknij link "dodaj nowy element...", aby uruchomić Hardware Wizard. Powyższy kreator pozwala na wprowadzenie nieistniejącego jeszcze w bazie sprzętu poprzez podanie podstawowych informacji. Prosimy Cię o jak najdokładniejsze wypełnienie formularza i dbanie o formę wprowadzanych danych - pamiętaj, że z Twojego wpisu będą korzystać również inni użytkownicy.
 6. Po wybraniu wszystkich wymaganych podzespołów, zapisz nową platformę i przejdż z powrotem do panelu zarządzania. Przejdź do widoku platformy, klikając na odpowiednią zakłądkę lub etykietę: Zobaczysz pełny widok podzespołów... ... które możesz bez problemu zmodyfikować wg własnego uznania. Pamiętaj jednak, że modyfikacja kluczowych podzespołów (CPU /GPU / RAMu) będzie skutkowała zresetowaniem ustawień domyślnych platformy. Po dodaniu platfomy, możesz zacząć publikować benchmarki na ustawieniach domyślnych lub dodać nowe ustawienia (OC-Event), o czym przeczytasz w następnej sekcji.

Overclocking - dodawanie nowych ustawień

 1. Po opublikowaniu platformy, możesz zapisać szereg ustawień reprezentujących fakt podkręcenia podzespołów. Ponieważ pojęcie "wynik" może się odnosić zarówno do benchmarków jak i overclockingu, dlatego dla wyników OC wprowadziliśmy pojęcie "OC Event".
 2. Kliknij na wybraną platformę, a następnie odszukaj zakładkę "+ Nowe ustawienia".
 3. Wypełnij formularz, podając żądane informacje: Aby nie zrobić błędu, wspomagaj się wskazówkami - najedź na niebieski znak zapytania obecny przy każdym polu. Twój Event musi zostać potwierdzony odpowiednim zrzutem ekranu. Preferowanym formatem jest JPEG.
 4. Jeżeli screenshot będzie zawierał okno ukończonego testu OCCT Perestroika, wówczas moderacja zakwalifikuje ustawienia jako stabilne. Jeżeli natomiast widoczne będzie jedynie okno CPU-Z, walidacja przebiegnie pozytywnie dopiero po opublikowaniu min. 10 testów na zadeklarowanych ustawieniach, lub po uaktualnieniu Eventu o nowy screenshot. W wyjątkowych przypadkach uznawane są również potwierdzenia programami typu Orthos (Blend, prio 9, 10 min), wPrime (20 min) lub SuperPI 32M.
 5. Część rankingów, takich jak np. Top CPU OC Factor wymaga potwierdzenia stabilności. W przeciwnym wypadku Twój Event pojawi się w klasyfikacji, jednak otrzymasz mniejszą ilość punktów.
 6. Przykładowy, prawidłowy screenshot: [klik]
 7. Po zaakceptowaniu Eventu w widoku ustawień zobaczysz przybitą pieczątkę:

Benchmarki - publikacja testów

 1. W przygotowaniu.

Rankingi - zasady ogólne

 1. W przygotowaniu.
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.49961686s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.