Ostatnio na forum:

"Najlepszy procesor do płyty głównej Asus P5W DH Deluxe"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Podkręcanie

Intel C2D E6300 / 450W

Tagi: Intel, podkręcanie C2D

suchy_sth | 2015-06-03, 00:12:08 | Czytano 10218 razy

Witam wszystkich.
Na wstępie wspomnę iż byłem w tematach:
http://benchit.pl/forum,2946,Intel+Core2+Duo+e6300+186+GHZ+jak+podkr%C4%99ci%C4%87+.html
z niej właśnie zostałem przekierowany na:
Podkręcanie C2D E6300 1.86Ghz
Jak i również czytałem trochę na innych forach wywołanych przez Wujka G. i strona benchit.pl wydała mi się najsensowniejszym miejscem do skierowania swojej prośby.
Wiem również, że sprzęt mimo iż tych samych parametrów może zachowywać się "zależnie" od producenta dlatego prosiłbym o nie odsyłanie mnie to innych wątków (które pewnie już zwiedziłem).

Chciałbym, jako totalny amator, bez ingerencji w sprzęt...ewentualnie ze zdjęciami krok po kroku co i jak dowiedzieć się ile można wycisnąć z tego sprzętu:
Procesor: Inter Core 2 Duo 2x1.86 E6300
Chłodzenie: widzę wiatrak Intela z ori~ nalepką, nic szczególnego....
Płyta gł: Gigabyte 82801G / ICH7
Ram (2+1) : 2Gb GOODRAM DDR2 + 1Gb tej samej firmy.
Zasilacz: ProCOMP 450 W
----
Nie wiem czy potrzebne, ale podaje też:
Graficzna: GeForce 210 1gb / 64bit.

Otóż obecnie na PC-cie (wiem, że drewno na dziś dzień ale dotychczas użytkowałem graf 256mb + intel pentium 3.2ghz..) postawiony jest od wiek-wieków XP 32bit...
Przymierzam się do instalacji podstawowego win7 (poczciwy XP nie widzi win.phone8.1) ale jednocześnie chciałbym żeby komp pociągnął przez dłuższy czas gry typu CS: GO.
Nie interesuje mnie "ekstremalne" podkręcenie procka.. Chodzi o to, by było lepiej niż jest ale jednocześnie równie stabilnie...

Mogę zamieścić jakieś konkretniejsze szczegóły/screeny jak będzie trzeba, bo jak wspomniałem jestem zielony w tej kwestii.
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.18079209s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.