Ostatnio na forum:

"Magnetoterapia, pomaga czy szkodzi?"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Procesory

Dziwne zachowanie komputera po odblokowaniu rdzenia

Tagi: -

Laurin | 2013-12-17, 10:57:54 | Czytano 12262 razy

Witam,
zacznę może od tego, że jakiś czas temu udało mi się odblokować 4 rdzeń w procesorze AMD Athlon II x3 445 i wszystko działało normalnie. W CPU-Z pokazywało 4 rdzenie i odblokowana pamięć L3. Dziś nagle CPU-Z pokazał mi, że rdzenie mam 2 co było lekko dziwne gdyż w biosie nadal pokazywało 4. Okazało się, że w opcjach rozruchu mam ustawione 2 rdzenie i zapewne to było przyczyną, że CPU-Z nagle pokazał 2 rdzenie (czemu tak było ustawione to nie wiem, nie tylko ja korzystam z tego kompa). Chcąc to jakoś przywrócić do stanu poprzedniego odznaczyłam całkiem tą liczbę procesorów w rozruchu. Restartuję komputer a tu nagle ni z tego ni z owego blue screen - nie wiem co tam było napisane bo za szybko zniknął. No i teraz nijak nie można tak ustawić, żeby rdzenie było odblokowane. Blokuje czwarty - blue screen, blokuje trzeci - system co prawda się włącza, ale po kilku minutach komputer się całkiem wyłączył. Nie bardzo to rozumiem bo na 100% początkowo były widocznie z CPU-Z 4 rdzenie a teraz nagle nic już nie można odblokować... Musiałam przywrócić wszystko do ustawień sprzed odblokowania i wtedy dopiero wszystko działa jak należy. Czy ktoś może ma jakiś pomysł dlaczego tak się stało? Czy to nie dziwne, że działa normalnie na 3 rdzeniach a po odblokowaniu nie działa poprawnie żadna konfiguracja z odłączeniem jednego z rdzeni?
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.07072806s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.