Ostatnio na forum:

"Program do KPiR"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Procesory

Użycie procesora

Tagi: -

jedzus | 2013-02-14, 20:44:59 | Czytano 14676 razy

Zauważyłem ze te same procesy na dwóch różnych laptopach maja różne zużycie procesora. Co gorsze na laptopie z lepszym procesore te zużycie jest większe prawie o 50%. Mianowicie 2 procesy(uruchomione gry) na procesorze i3 zużywaja 23.34% i 18.67% , a te same 2 procesy uruchomione na laptopie z procesorem i5 zużywaja 31.39% i 30.38%. Wydaje mi się, że ogolnie procesor i5 jest w wiekszym użytku cokolwiek sie robi.
Czy pomógłby mi ktos wyjaśnic ten problem, gdyż dotej pory wydawalo mi sie, że lepszy procesory nie wymaga takiego uzytku jak gorszy.

Dodam jeszcze ze laptop z procesorem i5 jest nowszy i niedawno go formatowałem i czysciłem(laptop kupiony w czerwcu 2012), a laptop z procesorem i3 nie byl nigdy czyszczony lecz sporadycznie użytkowany(kupiony ok. 2 lat temu)

Procesor i3: Intel® Core™ i3 CPU M 350 @ 2.27Ghz

Procesor i5: Intel® Core™ i5-3210M CPU @ 2.50Ghz
Załączam 2 screeny z monitora zasobów.
imageshack.us/photo/my-images/19/procesori3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834/procesori5.jpg/
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.17868495s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.