Ostatnio na forum:

"Koniec olewania przez Admina !!! :P"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Karty graficzne

ATI HD 5870 grzeje się

Tagi: -

parman | 2012-08-31, 20:28:30 | Czytano 15987 razy

Witam!
Mam pytanko: jaka jest prawidłowa (normalna?) temperatura GPU w stanie spoczynku (nie obciążona, teraz 42 st.), a jaka w stresie (bezpieczna, aby nie spalić karty)? Pytam, bo nie wiem co się stało, ale grałem sobie w Darksiders 2 (raptem jakieś 10 min.) i w pewnym momencie z obudowy kompa doszedł jazgot wentylatora karty, a sam komp się zresetował. Co prawda karta jest lekko podkręcona, ale to chyba nic nie ma do rzeczy (raptem 900/1300). Zastanawiam się czy nie zmienić chłodzenia fabrycznego na jakieś dedykowane ze stajni Zalmana lub Arctic Cooling. Z góry dziękuję za odpowiedź.
P.S.
Dziwne, bo wcześniej się to nie zdarzało i mogłem sobie grać i grać. Jeszcze przyszło mi do głowy, że przedmucham sprężonym powietrzem wnętrze karty. Dawno tego nie robiłem :). I chłodzenie proca również przeczyszczę. Choć proc raczej nie powienien się tak grzać (chłodzenie Scythe Mugen 2 x2 wiatraki).

Wątek został zamknięty. Podsumowanie dyskusji:

W temacie, oprócz autora, wypowiedziało się 2 użytkowników.
W zależności od objętości oraz wartości wypowiedzi, rozdysponowano pośród nich ~5 punktów:
Użytkownik Wypowiedzi Punkty
BigMaster(BM) 2 1
Bartek26 3 4
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.17224598s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.