Ostatnio na forum:

"Elementy zdeprecjonowane"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Karty graficzne

Pomoc przy zakupie nowej karty graficznej

Tagi: -

Omnix | 2012-07-07, 12:47:39 | Czytano 15465 razy

Obecnie mam GTX 260, która zaczyna pluć takimi krzakami i artefaktami, że aż mi się odechciewa.
Nie jestem zbyt uparty i nie będę bawił się w jej naprawę przy czym niezbyt się na tym znam, a gwarancja dawno przeszła.

W związku z tym planuję kupić nową kartę graficzną z tym, że nie za bardzo wiem jak mocną mogę do swojego kompa wsadzić.

Mój sprzęt:

Płyta Główna: Asus P5Q Pro (specyfikacja w linku)
Zasilacz : Chieftec 550W
RAM : Kingstony, 2x po 1Gb i 2x po 512Mb
Procesor : Intel Core 2 Quad Q8200
System : Vista 32 bit

Planowałem kupić HD Radeona 6870 ale nie jestem pewny czy mój zasilacz udźwignie tą kartę nie mówiąc już o jej pełnym wykorzystaniu.

Proszę was o poradę jaką kartę mam kupić lub czy ta karta byłaby wporządku. Dodam, że chciałbym wydać max około 800zł.

I przy okazji czy moglibyście podsunąć jakiś pomysł dlaczego mój GTX 260 wali takimi krzakami. Boję się, że mogło to być spowodowane jakimś spięciem i że może tak się stać z moją nową kartą.
Przez krzaki mam głównie na myśli migotanie tekstur (problem z ustaleniem która tekstura jest wierzchnia, a która spodnia?) Często objawia się to pasami czarnego lub innego koloru na ścianach lub podłożu (zwłaszcza przy renderowaniu powierzchni odbijających otoczenie) oraz pasach cienia na postaciach i innych obiektach ruchomych.

Dzięki za wszelką pomoc!

Wątek został zamknięty. Podsumowanie dyskusji:

W temacie, oprócz autora, wypowiedziało się 2 użytkowników.
W zależności od objętości oraz wartości wypowiedzi, rozdysponowano pośród nich ~5 punktów:
Użytkownik Wypowiedzi Punkty
leven 3 3
Ozored 2 1
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.12222791s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.