Ostatnio na forum:

"Wymiana gniazd zasilania w laptopie"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Procesory

Kłopot z odblokowaniem 2 dodatkowych rdzeni. (II x2 555 BE)

Tagi: -

Demonek | 2012-04-18, 17:06:04 | Czytano 16105 razy

Witam, piszę ten oto temat - Gdyż próbowałem wszystkiego możliwego(tak myślę). Zacznę od początku
Proc - Phenomen II x2 555 BE
Płyta - GA MA790XT-UD4P
Zasilacz - Enermax 430W
Ram - DDR 3 4GB 1333 GOODRAM

Moja płyta główna obsługuje ACC, więc wiedziałem że jest jakaś szansa na odblokowanie. Kupiłem na allegro tego oto procka, pan w opisie podał że 4 rdzeń jest na 100% nie stabilny, a 3 działa bez zarzutu. Postanowiłem spróbować najpierw wszelkie możliwe kombinacje w ACC, oczywiście wszystko robione na funkcji Hybrid. Efekt był taki, że ACC wracało z all/per/auto na disabled albo zostawało na starej funkcji ale żadne dodatkowe rdzenie się nie pojawiały. Próbowałem też zmienić bios na starszy, czytałem że na starszych była większa szansa - Zmieniłem po kolei od najnowszego do najstarszego przy wersji F6(F4-F8 dost.) był jakiś efekt normalnie bios przestawiał się na hybrid, wyłącza po chwili się włącza jest pisknięcie od biosa i dupa komp się wyłącza i tak na każdym biosie od f6 w dół. Myślałem, że to wina napięcia, ale próbowałem od 1.5V ukończywszy na 1.6V. Efekt był taki sam.
Domyślam się, że ten Bios może wywalać z winy tego 4 rdzenia - Tylko nawet jak bym chciał go wyłączyć to nie jestem w stanie.....

Bios:
F2 - Brak ACC
F3 - Brak ACC
F4/6 - Gdy włączam ACC tam ustawiam na hybrid, auto - Komputer tak jak powinien przestawia ustawienia BIOSa i próbuje się włączyć, jest charakterystyczny pisk z biosku przy włączaniu i nagle dupa.... komp się wyłącza - Pomaga jedynie wyjęcie bateri.
F7/8 - Brak reakcji...

Liczę, że ktoś wpadnie na jakiś pomysł. Nie zależało by mi na tym tak, gdyby nie fakt że 3 rdzeń jest na 1000% stabilny.
Temat jest już na elektrodzie, ale tam niestety nie było takiego co pomógł by skutecznie.
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.19475508s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.