Ostatnio na forum:

"To i ja się pochwalę"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Procesory

Wymiana procesora na q9550

Tagi: -

Grizzly12 | 2011-05-05, 12:00:51 | Czytano 17474 razy

Witam.
Planuję wymienić mój procesor ( Core 2 Duo E8500) na q9550. Procesor ma być głównie wykorzystywany do gier, poczciwy E8500 dawał do tej pory radę, ale ostatnio zakupiłem kartę GTX570 oraz monitor fullHD, po prostu nie chcę by procesor ograniczał kartę. Głównym zamierzeniem jest przesiadka na cztery rdzenie, normalnie pewnie kupiłbym coś z Core I7, ale nie zamierzam wymieniać płyty głównej.

Chciałbym wiedzieć o ile wydajność zwiększy się w grach. Widziałem różnoraki testy, ale tych wykresów z gier z udziałem tego procesora (zwłaszcza nowszych, GTA IV, Metro 2033) jak na lekarstwo.
Są w ogóle jakieś zauważalne różnice pomiędzy e8500 a q9550 ? (zwłaszcza że spora część programów jeszcze nie korzysta z 4 rdzeni, w takim wypadku już wolałbym zostać przy tym mocnym dwurdzeniowym)
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.33527112s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.