Ostatnio na forum:

"Koniec olewania przez Admina !!! :P"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Procesory

Spadek wydajności procesora

Tagi: -

wiklez | 2011-05-03, 13:23:41 | Czytano 18346 razy

Specyfikacja komputera:
Typ procesora    DualCore Intel Core 2 Duo E4600, 1200 MHz (6 x 200)
CPU #1    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz, 2389 MHz
CPU #2    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz, 2389 MHz
Płyta główna Gigabyte GA-P31-DS3L
Pamięć fizyczna    2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Karta graficzna    NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

Jakieś dwa tygodnie temu drastycznie zaczęła spadać liczba klatek we wszystkich grach które wcześniej chodziły normalnie. Podejrzewałem że problem mogła sprawiać karta graficzna bo trzy dni przed spadkiem wydajności nagrałem nowy sterownik do mojej karty graficznej (GeForce/ION Driver v266.58 WHQL) lecz nagrałem 3dMarka06 i taki o to ukazał się wynik:
http://img151.imageshack.us/f/beztytuurcg.png
0.328 fps nie jest zbyt satysfakcjonującym wynikiem w CPU teście.
W programie OCCT zdziwiła mnie ramka CPU Frequency gdzie pisze że overclocking wynosi -50% mimo że nigdy overclockingu nie robiłem, tym bardziej "underclockingu" Screen z programu tutaj:
http://img132.imageshack.us/i/beztytuu2gc.png
I jeszcze screen z CPU-Z:
http://imageshack.us/photo/my-images/202/beztytuu3ni.png
Jaka może być awaria? Czy da się cokolwiek zrobić bez zmieniania komponentów?

Wątek został zamknięty. Podsumowanie dyskusji:

W temacie, oprócz autora, wypowiedziało się 1 użytkowników.
W zależności od objętości oraz wartości wypowiedzi, rozdysponowano pośród nich ~1 punktów:
Użytkownik Wypowiedzi Punkty
BigMaster(BM) 1 1
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.10797095s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.