Ostatnio na forum:

"Program do KPiR"

Potrafisz pomóc? Napisz odpowiedź i złap 5 punktów! :)

redakcja reklama współpraca kontakt aktualności procesory karty graficzne   laptopy i notebooki   zestawy komputerowe forum rankingi i overclocking download konkurs
Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu.  

Forum

Procesory

Podkręcanie CPU Intel Core2 Duo E6420 @ 2.13GHz

Tagi: -

Szaku | 2010-11-29, 20:00:35 | Czytano 17724 razy

Code name: Conroe

Płyta główna: Asus P5B-E
Pamięci: 2xGeil1GB 800MHz 2xKingstone1GB 800MHz
HDD:Samsung F4 320GB
GFX: HD5750 512mb

Używam Windows 7 Professional x64 i Ubuntu x64

Mam problem z opcją w biosie Memory Remap Feature (bez niej nie korzysta z 4GB) i mam ją wyłączoną, bo zawiesza się, w memtest również zawiesza (testowałem wszystkie pamięci pojedyńczo i jest ok). Przy podkręcaniu:
CPU Frequency 333
CPU Vcore Voltage 1.4V
FSB Termination Voltage 1,3V
Nie uruchamia się komputer i muszę z płyty baterię wyjmować. Przy innych ustawianiach różnych też to się pojawia. Zmniejszałem to i owo, ale się poddałem, z tym że masakrycznie procesor mi obniża wydajność całego sprzętu ;/. Gry które jeszcze dobrze obsługują 2 rdzenie to jest w miarę możliwości, ale np. Wiedźmin robi freezy. Temperaturę mam stabilną ok. 60 w maxie, czasem wskoczy więcej, ale na ogół trzyma się 60. Chłodzenie BOX'owe, pasta wymieniana. Mam nadzieję, że uda się mi podkręcić do 2.4-2.6 GHz, bo szybciej niż za 6 miesięcy to ciężko abym wymienił.
Strona istnieje od 4 kwietnia 2008 roku.
Wygenerowano w 0.3253901s

Copyright (c) 2008-2011 BenchIt.pl

BenchIt.pl - Wortal Technologiczny | Katalog procesorów - Intel, AMD | Porównanie wydajności procesorów mobilnych i desktopowych | Ranking wydajności procesorów | Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core i7, Pentium, Celeron | AMD Athlon, Phenom, Turion, Sempron | Testy | Zestawienia | Porównania

Kontakt: redakcja [at] benchit.pl

Warunki korzystania: serwis nie gwarantuje stuprocentowej poprawności przedstawianych wyników oraz nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z wprowadzeniem kogokolwiek w błąd. Różność pomiarów zależy od przeprowadzanej procedury testowej i może występować w stosunku do wyników testów pochodzących z innych źródeł. Charakter serwisu jest czysto informacyjny, BenchIT.pl nie jest natomiast magazynem/czasopismem internetowym, lecz bazą danych w budowaniu której uczestniczą również użytkownicy portalu. Wszystkie treści zamieszczane na łamach portalu przez jego użytkowników stanowią ich własność intelektualną, do moderowania której zastrzega sobie prawo administracja, jednak nie bierze ona odpowiedzialności za jakość i charakter treści przez wspomniane osoby publikowanych.

Uwaga: Strona wykorzystuje (podobnie jak 99% stron w internecie) pliki COOKIES w celu ułatwienia przeglądania portalu. Ponieważ ktoś "mądry" postanowił, że należy o tym informować, informujemy również przy okazji, że strona wykorzystuje kod HTML. Jeżeli nie akceptujesz plików COOKIES oraz kodu HTML, jak najszybciej uciekaj do Mołdawii.